Ürün Arama
Ürün Grupları
Laboratuvar Ürünleri
Kimyasal Ürünler
Laboratuvar ve İş Güvenliği
Ecza Şişeleri ve Kutuları
Hijyen Ürünleri
Medikal Ürünler
Cerrahi Aletler
Tanı (Diagnostik) Ürünleri
Aile Hekimliği Ürünleri
Genel Tıp Araç/Gereçleri
Eczane Araç ve Gereçleri
Diş Hekimliği Ürünleri
Kampanyalı Toptan Satış

En Çok Gezilen Ürünler
KAN GRUBU TAKIMI - ANTİ A-B-D - 200Test - PLASMATEC
OKSİJENLİ SU - 1000 ml.
ULTRASON JELİ 1 lt.
THERMOFLASH - CİLDE DOKUNMADAN ISI ÖLÇER
POVİİODEKS ANTİSEPTİK % 10 -1000 ml.
GÜMÜŞ NİTRAT KALEMİ
ABESLANG TAHTA 100 Adet
FRİDGE-TAG 2 Hafızalı Buzdolabı Termometresi
GLİSERİN USP CHEM PURE / PHARMA GRADE-1 KG
STERİL SÜPER İNSÜLİN ENJEKTÖRÜ 0.5 ml. AYSET 50 Adet
UYUŞTURUCU TESTİ - Drug-Screen Cup II - 10 B
E-Posta Listesi
Gizlilik Politikasını Okumak İçin Tıklayın
Ana Sayfa Tanı (Diagnostik) Ürünleri Kaset ve Strip Testler HbsAg KASET TEST - 50 Test - Laboquick

HbsAg KASET TEST - 50 Test - Laboquick

Resmi Büyüt

HbsAg KASET TEST - 50 Test - Laboquick

Fiyatlarımızı Görebilmek için Lütfen Üye Girişi Yapınız!!!!

50 adet hızlı test içeren kutularında laboratuar ortamında profesyonel kullanıma sunulmuştur.
Ürün Kodu : 204007027
Marka : Tks-Web
Güncelleme Tarihi : 22.12.2016 21:25:00
 
  • Ürün Bilgisi
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Laboquick HbsAg kaset testi, insan serum yada plazmasında Hepatit B yüzey antijeninini (HbsAg) immünokromatografik yöntemle, kalitatif olarak saptanmasında kullanılır.

HBsAg testi - Laboquick

 
Laboquick HBsAg Testi Kullanım Talimatı:
 
Serum yada Plasmada HBsAg  ( Hepatit B) yüzey antijeni saptamasına yönelik kolay kullanımlı, tek aşamalı hızlı kaset testidir. Uygulamada laboratuar koşullarına gereksinim gösterdiği için profesyonel kullanım için uygundur.
 
Kodu: LBAC.01
 
Kullanım Amacı:
 
Laboquick HBsAg kaset testi, insan serum yada plazmasında Hepatit B yüzey antijeninin (HBsAg) immünokromatografik yöntem esasına dayalı, kalitatif olarak saptanmasına yönelik tanı amaçlı olarak kullanılır.
 
Genel Bilgi Özeti:
 
Akut hepatitin en yaygın etkeni bir virüstür. Hepatiti oluşturan tüm virüslerde olduğu gibi, Hepatit B (HBV) virüsü bu hastalığın en ciddi formunu
oluşturur. Hepatit B, hepatit B virüsünün (HBV) meydana getirdiği bir enfeksiyon hastalığıdır.
 
Bir DNA virüsü olan bu virüsün üç adet antijenik yapısı mevcuttur. Virüs dış kısmında yani zarf kısmında eskiden Avustralya antigeni denilen, hepatit
B surface antigen (HBsAg) mevcuttur. Virüsün nükleokapsid denilen merkez kısmında ise iki önemli antijenik yapı vardır. Hepatit B merkez antijeni
(HBcAg) ve hepatit B'e antigeni (HBeAg).
 
Hepatit B virüsünün kuluçka süresi 1 ile 6 ay arasında değişir. Serumda en az 6 ay süreyle HBsAg pozitifliğinin saptanması durumunda kronik HBV
infeksiyonu söz konusudur. Hepatit B, hafif ve belirti vermeyen bir enfeksiyondan, çok daha ağır karaciğer hastalıklarına ve bu arada sirozla primer hepatosellüler karsinomaya (karaciğer kanserine) kadar değişebilen çeşitli tablolara neden olabilir.
 
Hepatit B virüsü karaciğer hücresi içerisine kendi genetik materyalini yerleştirerek, bu hücrelerin rutin çoğalma mekanizması ile üremelerini sağlar, insan vücut bağışıklık sistemi, virüsün genetik materyalini içeren kendi karaciğer hücrelerine saldırmak üzere harekete geçer. Yani virüs dolaylı yoldan karaciğere zarar verir. Bağışıklık sisteminin aralıksız saldırıları, karaciğer hücrelerinin hasar görmesiyle ve ölmesiyle sonuçlanır.
 
Hepatit B, kan ürünleri, diş tedavisi, cinsel ilişki, damar içi uyuşturucu kullanımında iğnenin paylaşılması, kirlenmiş aletlerle dövme yapılması, akupunktur ve kulak deldirme işlemleri sırasında, doğumda anneden bebeğe bulaşabilmektedir. Dünyada en çok görülen enfeksiyon hastalıklarından biri olan hepatit B, bütün dünyadaki önde gelen dokuzuncu ölüm nedenidir. En az 350 milyon insan bu hastalığın kronik taşıyıcısıdır. Coğrafi dağılım, dünyanın her
tarafından çok değişik rakamlarla ifade edilmektedir.
 
Test Prensibi:
 
HBsAg test cihazı numune olarak serum/plazmanın damlatıldığı bir numune pedi içeren numune penceresinden oluşmaktadır. Numune pedi geçirgen membran tarafından tutulmaktadır. Membran üç antikor bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelerden ilki hareketli diğer ikisi ise hareketsizdir. Hareketli bölge monoklonal antikor ile duyarlı renkli koloidal altın parçacıkları içerir. Test çizgisini oluşturan hareketsiz bölge membran üzerinde hareketsiz bölgeyi oluşturur. Kontrol çizgisini oluşturan üçüncü bölge ise bir anti - fare immunoglobülini içermektedir. Numune olarak damlatılan serum/plazma örneği membran üzerinde ilerlemeye başlar. Yeterli miktarda ve cihazın hassasiyeti dahilinde HBsAg antijeni içeriyorsa, anti - HBsAg koloidal altın konjugatı ile bir bileşik oluşturarak, "T" harfinin gösterdiği test bölgesine doğru ilerler. Bu bölgede hapsedilir ve bunun sonucunda "T" bölümünde çizgi oluşur. Bu bölgedeki çizgi, numunede aranılan HBsAg varlığı ile ilişkili olduğundan dolayı Test bölgesindeki çizgi ile beraber değerlendirilerek çizginin varlığı yada yokluğu testin pozitif yada negatif sonucunu gösterir. Bu bölgede hapsedilmeyen koloidal altın parçacıkları kontrol çizgisini oluşturan bölgeye doğru ilerleyerek, "C" bölümünde kontrol çizgisini oluşturmak üzere HBsAg varlığından bağımsız olarak, başarılı bir şekilde hapsedilir. Sonuçta bu bölgede oluşan çizgi cihazda yeterli miktarda örnek olduğunu, örneğin doğru bir akış seyri izlediğini göstererek bir kontrol aracı olarak görev yapmaktadır.
 
Paket İçeriği:
 
HBsAg test cihazı(plastik kaset), tek kullanımlık plastik damlalık, nem alıcı olarak silika jel keseciğinin bulunduğu alüminyum poşetten oluşmaktadır.
 
Saklama Koşulları:
 
HBsAg testi, (+2...+3O°C) arasında saklanmalıdır. Kesinlikle dondurulmamalıdır. Bu saklama koşulları altında ürünün poşeti açılmadığı sürece poşet üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar, stabil olarak çalışır.
 
Uyarılar ve Önlemler:
 
1 - Kullanmadan önce kullanma talimatını mutlaka okuyunuz,
2 - Sadece Vücut Dışı teşhis amaçlıdır.
3 - Testleri kesinlikle dondurmayınız. Eğer test buzdolabında saklanmışsa ürünü kullanmadan önce oda sıcaklığına getiriniz. Deney oda sıcaklığında
(+15 ...+30°C) arasında yapılmalıdır.
4 - Son kullanma tarihini geçmiş testleri kullanmayınız.
5 - Numune olarak sadece insan kanından elde edilen serum yada plazma kullanınız. Göbek kordonu kanını kullanmayınız çünkü bu koloidal altın
yapısının hareketini engeller ve test sonucunda karışıklığa sebep olabilir.
6 - Test üzerine eklenmesi gerekli damla sayısını dikkatlice gözlemleyiniz. Test üzerine sadece 2-3 damla eklenmelidir.
7 - Test cihazını poşetinden çıkardıktan hemen sonra kullanınız.
8 - Test cihaz poşeti yırtılmış ise cihaz kullanılmamalıdır.
9 - Toplanan numuneler eğer dondurulmuş ise çözüldükten sonra tekrar dondurulmamalıdır.
10 -Yüksek miktarda, fibrin ve eritrosit barındıran serum yada plazma numuneleri kullanılmadan önce tekrar santrifüjden geçirilmelidir
 
 


Test Cihazının Kullanımı:
 
1- Test cihazı oda sıcaklığına getirilmelidir.
2- Teste başlamadan hemen önce testi poşetinden çıkarın. Testi düz bir zemin üzerine yerleştirin.
3- Numune deliğine 2- 3 damla (75ul) serum/plazma örneği damlatılmalıdır. Hava kabarcığı oluşması engellenmelidir.
4- Test sonuçları 10 -20 dakika sonra okunabilir.
5- 20 dakikadan sonra oluşan herhangi bir çizginin teşhis açısından bir niteliği yoktur ve 20 dakikadan sonra oluşan hiçbir sonuç dikkate alınmamalıdır.
 
Sonuçların Değerlendirilmesi:
 
NEGATİF
Sonuç Penceresinde sadece "C" harfi üzerinde kalan bölümde yer alan tek çizgi Negatif Sonucu gösterir.
 
POZİTİF
Sonuç Penceresinde hem "C" hem "T" harfleri üzerinde kalan bölümde yer alan çizgiler Pozitif Sonucu Gösterir.
 
GEÇERSİZ
Sonuç penceresinde beklenmesi gereken süre sonunda hiçbir çizgi görünmez ise sonuç geçersizdir. Yeni bir test ile deney tekrarlanmalıdır.
Eğer hem test hem de kontrol çizgileri oldukça zayıf ise, numuneyi 1:10 oranında PBS (Phosphate buffered saline (abbreviated PBS) ) kullanarak seyreltin ve testi yeni bir Laboquick HBsAg testi ile tekrarlayın.
 
Numuneler arasında karışımı engellemek için, her bir test için farklı tek kullanımlık atılabilir numune damlalılığı kullanılmalıdır.
 
Kişilere ve çevreye bulaşma ihtimalini engellemek için, deney esnasında, potansiyel virüs içeren materyal ile çalışırken, atılabilir eldiven kullanılmalıdır. Enfeksiyon ihtimali olan materyalin ağız, yüz, göz ve açıkta bulunan yara ile temas etmemesine özen gösterilmelidir.
 
Deney esnasında, kozmetik uygulaması yapılmamalı, gıda veya herhangi bir içecek tüketilmemeli ve sigara içilmemelidir.


 
Test esnasında numunelerin sıçraması ya da buhar oluşturması engellenmelidir.
 
En başarılı sonuçların alınması test protokolünün tam olarak yerine
getirilmesine bağlıdır. Uygun ölçülerde damlalık ile numune damlatılması,
testin uygulama sıcaklığı ve zamanlama sonuçlar açısından çok önemlidir.
 
Test prosedürü başladıktan sonra tüm adımlar kesintisiz olarak devam ettirilmelidir.
 
Hemolitik, lipaemik veya bakteri içeren numuneler kullanmayınız, bu tür numuneler testin yanlış sonuçlar vermesine sebep olabilir.

Testicin Kullanılacak Numune:
 
Taze İnsan Serum yada Plazma Örneği bu test için kullanılmalıdır.
 
Numunenin Test İçin Hazırlanması:
 
Test edilecek serum/plazmanın elde edilebilmesi için temiz, kuru, sterilize bir viyalda kan örneği alınır ve pıhtılaşmasına izin verilir. 5.000 RPM devirlik bir santrifüjde, oda sıcaklığında, 15 dakika süresince serumun, kan örneğinden ayrılması sağlanır.
 
Eğer ayrılan serum hemen kullanılmayacakça +2...+8°C arasında saklanmalıdır Eğer 3 gün ve daha uzun süre saklama gerekiyorsa -20°C veya daha altı sıcaklıklarda dondurulmalıdır.
 
Hassasiyet:
 
Laboquick HBsAg kaset testi, numune içerisinde 0.5 ng/ml oranına kadar HBsAg virüsünü tespit edebilir.
 
Spesifisite:
 
Laboquick HBsAg kaset testinin spesifitesi %99.9 olarak saptanmıştır
 
Testin Limitleri:
 
1 - Laboquick HBsAg testi hastalığın teşhisi için tek başına kullanılamaz, bu test sadece alınan örnekteki HBsAg varlığını görüntülemek için kullanılabilir. Sonuçların değerlendirilmesi bir uzman tarafından başka tetkiklerin yardımı ve katkısı ile beraber yapılmalıdır.
2 - Testin geçerli olabilmesi için alınan kan örneklerinin herhangi bir açık yara yada başka bir vücut sıvısından alınmaması gerekir.
3 - 0toimmün karaciğer rahatsızlığı olan kişilerde test yanlış reaktif sonuçlar verebilir.
 
Test cihazı en iyi sonucu oda sıcaklığında verir. Birçok kez dondurulan
ve çözülen örnekler içerisinde topaklar barındırabileceğinden, test cihazını
kilitleyebilir, böylece test cihazı içerisinde serbestçe hareket edemeyen
numune arka planda koyu bir renk bırakacaktır, dolayısı ile bu da testin
sonuçlarının okunmasını zorlaştırabilir.
 
Testin en başarılı şekilde tamamlanması bu kullanma talimatına bağlı
kalmaya bağlıdır, talimatta yazılı koşullardan herhangi bir tanesinin
atlanması hatalı sonuçlara sebebiyet verebilir.
 
Test cihazının numune deliğine 2-3 damladan fazla numune
damlatılması hatalı sonuçlara yol açabilir.
 
Referanslar:
1 - Ozdemir S, Kural Sezer E, Sonsuz A, Başaranoğlu M, Şentürk H, Özbay
C, Akın P. Asymptomatic "healthy" HBsAg carrier state in Turkey.
Cerrahpaşa J. Med. 1998; 29 (3): 141-144
2 - NCCLS document M29 -T2 (1991) Vol 11 No:15
3 - Blumberg B.S. Alter, H.l. and Visnich, S.A. "New" Antigen in Leukemia
sera, J.A.M.A. 191:541-5461965
4. Rubin Z. Acute and Oıronic viral Hepatitis Federation Proceedings 38 2607 (1979)
 

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Üye Girişi
Beni Hatırla
Alışveriş Sepetim
Fiyat Listesi
Fiyatı Düşen Ürünler
DİŞ HEKİMİLİĞİ ACİL SETİ - FULL SET
STERİL SÜPER İNSÜLİN ENJEKTÖRÜ 0.5 ml. AYSET 50 Adet
OTOMATİK PİPET AYARLANABİLİR HACİM 100-1000 µl
ABESLANG TAHTA - 100 Adet
Bebek Boy Ölçer Tahta İnfantometre
OTOMATİK TURNİKE STANDART
DİSEKSİYON SETİ I - 6 Parça Bistüri Sapı No:4
DİSEKSİYON SETİ II - 6 Parça Bistüri Sapı No:3
Hexadermal - El ve Cilt Dezenfektanı - 1 Litre
GEBELİK TESTİ KUTULU - ADET - HCG TEST
Laboquick - 10 Parametre - 100 Test
Yeni Ürünler
ŞEFFAF PET ŞİŞE 30 ML Sivri Uç Damlalık
DİŞ HEKİMİLİĞİ ACİL SETİ - FULL SET
MAGİLL PENSİ 20 cm
PARAFİN BONCUK 5 KG - HİSTOLOJİ VE PATOLOJİ İÇİN
TEK KULLANIMLIK KOTER KALEMİ ( Disposable ) - Medigen
Acti - Lance Steril Güvenlikli Lanset - 100 Adet
Spinal İğne - Adet
Mezoterapi iğnesi 30 G - Adet
Sodyum Heparinli Tüp - CPT Tüpü 8 ml - Adet
CPT TÜPÜ 8 ml - 1 Adet
AŞI TAŞIMA ÇANTASI 1.6 LT - YÖNETMELİĞE UYGUN
Günün Ürünleri
OTOMATİK PİPET AYARLANABİLİR HACİM 100-1000 µl
CPT TÜPÜ 8 ml - 1 Adet
ABESLANG TAHTA - 100 Adet
DİSEKSİYON SETİ II - 6 Parça Bistüri Sapı No:3
DİSEKSİYON SETİ I - 6 Parça Bistüri Sapı No:4
Bistüri Sapı No:4 25 Adet
Bistüri Sapı No:3 30 Adet
DİSEKSİYON SETİ V - - 9 Parça + Suni Deri Çanta
Otomatik Turnike 25 Adet
DİSEKSİYON SETİ IV - 9 Parça + Kadife Kaplı Ahşap Çanta
Bistüri Sapı No:3 100 Adet
Döviz Kurları
1 USD : 3,7746 TL
1 EUR : 4,0520 TL
En Çok Satan Ürünler
POVİİODEKS ANTİSEPTİK % 10 -1000 ml.
GLİSERİN USP CHEM PURE / PHARMA GRADE-1 KG
PET-ŞEFFAF-NAYLON ELDİVEN-100 Adetlik Paket-İTHAL
PAMUK (İNCİ) (ILGAZ) (BS) -1 Kgram
OctaMed Esnek Tıbbi Plaster 10 m x 10 cm
ULTRASON JELİ 1 lt.
ABESLANG TAHTA - 100 Adet
Entübasyon Tüpü (Endo Trakeal Tüp)
OctaCare Tıbbi Enjeksiyon Bandı -Yuvarlak- 100 Adet
KAN GRUBU TAKIMI - ANTİ A-B-D - 200Test - PLASMATEC
Laboquick - 10 Parametre - 100 Test
Ana Sayfa  |  Yeni Üyelik | Haberler | Hakkımızda  Yardım |  İletişim 
Ana Sayfa Hakkımızda Yeni Üyelik Alışveriş Sepetim Müşteri Hizmetleri Yardım İletişim
Molla Gürani Caddesi No:44 Fındıkzade - İstanbul Telefon: +90.212. 631 81 67 - 621 15 05- 531 26 29 Faks: +90.212. 531 30 52 E-posta: info@tipkimsan.com.tr
BİLGİ, ETİK, EMEKLE OLUŞTURULAN MARKA….TIP KİM SAN